اجزای کلیدی کارواش های خانگی

اجزای کلیدی کارواش خانگی

اجزای کلیدی کارواش های خانگی عبارت اندز:

  • موتورهای سوخت محور کارواش: بطور کلی برای استفاده در فضای باز مناسب اند که شامل موتورهای بنزینی، دیزلی، نفت سفید و پروپان می باشند. بعلاوه به خاطر نوع سوخت مصرفی در این ماشین ها، سیارند زیرا نیاز ندارند که در موقع کار به پریز برق متصل شوند.
  • موتور برقی: از موتورهای نیروگرفته با سوخت کوچک هستند، این موتورها هیچ دودی ایجاد نمی کنند و مناسب برای کار در فضای سربسته می باشند.
  • پمپ آب: قلب کارواش می باشد و نیروی ماشین تمیزکاری را تولید می کند. پمپ ها هم به صورت موتورهای سوخت محور یا موتورهای الکتریکی هستند.
  • واحدهای گرمایی: این اجزا معمولا آب سرد را با استفاده از نفت سفید، دیزل یا روغن گرمایی گرم می کنند. اما به خاطر اینکه این محصولات مواد دودی ایجاد می کنند برای فضاهای سربسته مناسب نیستند. برای استفاده در فضاهای سربسته، واحد گرم کننده ای که با پروپان یا گاز طبیعی کار می کنند بهترند.
  • نازل ها: نازل های کارواش معمولا در الگوهای پاشش مختلفی هستند.
  1. صفر درجه، باریک ترین جریان و بیشترین اثر را روی کوچکترین سطح دارد. این نازل برای سخت ترین کارهاست.
  2. ۱۵ درجه، الگوی فن کوچک است و برای کارهایی مانند برطرف کردن رنگ و چیزهای قدیمی است.
  3. ۲۵ درجه، الگوی فن وسیع تر است و برای شستشو و تمیزکردن بقایا روی زمین کاربرد دارد
  4. ۴۰ درجه، وسیع ترین فن را ایجاد می کند و مناسب برای مواد ظریف تر و شستشو است. نازل بخار که برای توزیع بخار مرطوب با دمای بالا طراحی شده اند.
  • شلنگ فشارقوی: شلنگ های  کارواش بطور کلی با لاستیک سیمی تقویت شده ساخته شده اند که در برابر فشار آبی بیش از ۱۲۵ برابر فشار شلنگ استاندارد باغی مقاومت می کنند. این شلنگ ها با لاستیک یا با ترموپلاستیک پوشیده شده اند. و برای بالاترین فشارها طراحی شده اند، معمولا دو لایه تقویتی روکش دارند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *