تابلو برق پست و تقسیم بندی انواع مختلف آن

تابلو برق پست و تقسیم بندی انواع مختلف آن

به محلی که ابزار آلات منتقل کننده ی انرژی در آن تبدیل و نصب ولتاژ انجام می شود را تابلو برق پست می گویند. استفاده کردن از کلید ها این ممکن را فراهم می کند که صورت پذیرفتن مانور امکان پذیر شود در اصل وظیفه مهم تابلو برق و پست مبدل ولتاژ عمل سویچینگ بوده که در خیلی از پستها میکس دو حالت بالا دیده می شود. و در خط های انتقال DC تلفات ناشی از افت ولتاژ وجود ندارد و تلفات توان منتقل شونده بسیار کم بوده و در ماندگاری شبکه قدرت نقش بالایی دارند. به خاطر همین در حال حاضر تابلو برق پست  مورد توجه قرار گرقته است از این پستها عموما در ولتاژهای بالا (۸۰۰ کیلو ولت و بیشتر) و در مسافت های طولانی به خاطر پایین بودن تلفات انتقال استفاده می شود.

تقسیم بندی تابلو برق پست فشار قوی

تابلو برق پست ها را می توان بر اساس نوع کار ,دلیل ساخت ,جایگاه نصب تابلو ,نوع عایق مورد استفاده , به دسته های مختلفی تقسیم بندی نمود.

با توجه به نوع عایق استفاده شده : تابلو برق و پست ها با استفاده از عایق بندی هوا, پستها با استفاده از عایق گازی که این عایق ها دارای مزیت های زیادی از قبیبل زیر است.

کم بودن مرکزیت تکیه گاه ابزارآلات و در نهایت مقاوم بودن در مقابله زلزله کم شدن اندازه, ضریب ایمنی خیلی بیشتر باتوجه به اینکه همه قسمت های برق دار و کنتاکتور ها در محفظه ی گاز اس اف شش قابلیت آتش سوزی ندارد, کم بودن هزینه ی نگهداری با عنایت به لزوم تعمیرات سطح پایین تر, کاربرد در مناطقه های بسیار آلوده و دارای رطوبت و دارای ارتفاع.

نوع وظیفه و دلیل ساخت: پستهای افزایش دهنده , تابلو برق منتقل کننده ی انرژی , پستهای سویچ کننده و کاهش دهنده ی توزیع.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *