خداحافظی با کارواش با تولید محلول ایرانی برای شستشوی خودرو بدون آب

خداحافظی با کارواش با تولید محلول ایرانی برای شستشوی خودرو بدون آب
خداحافظی با کارواش با تولید محلول ایرانی برای شستشوی خودرو بدون آب: فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف با توجه به کمبود آب در کشور، با اجرایی کردن یک ایده محلولی جهت شستشوی خودرو بدون نیاز به آب تولید کردند.
 
به گزارش فرهنگ نیوز، دکتر علینقی مشایخی استاد دانشگاه صنعتی شریف افزود: این محلول قابلیت شستشوی خودرو بدون آب را دارد.
وی از مزایای محلول شستشوی بدون آب برای خودرو ها گفت:در فرمولاسیون این محلول واکس گیاهی وجود دارد که خاصیت براق کنندگی را بر روی خودرو می گذارد و به دلیل آنکه لایه محافظ در فرمولاسیون محصول وجود دارد مانع از آلودگی مجدد خودرو می گردد.

مشایخی عنوان کرد: در سال ۱۳۸۸ با ایده گرفتن از یک محلول امریکایی، محلول شستشوی خودرو بدون نیاز به آب ایده پردازی شد و برای اولین بار در ایران این محصول به تولید انبوه رسید.

مشایخی با بیان اینکه استفاده از این محلول موجب صرفه جویی در مصرف آب و زمان می شود گفت: با یک بطری حاوی محلول تمیز کننده خودرو، سه تا چهار بار در عرض ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خودرو تمییز می شود و به نوعی می توان گفت این محلول دوستدار محیط زیست است.

استاد دانشگاه صنعتی شریف افزود: یک بطری از این محصول با توجه به قابلیت ۴ بار تمییز کردن خودرو از میزان صرفه جویی بالایی برخوردار است که با توجه به این خاصیت واقعا موجب خداحافظی با کارواش می شود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در کارواش

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *