دیزل ژنراتور های کوپله فابریک و غیر فابریک و تفاوت آن ها

دیزل ژنراتور های کوپله فابریک و غیر فابریک و تفاوت آن ها

در این نوشتار به دیزل ژنراتور های کوپله فابریک و غیر فابریک و تفاوت بین آن ها اشاره کرده ایم.

دیزل ژنراتور کوپله غیر فابریک :

این دسته از دیزل ژنراتور ها توسط کمپانی های غیر سازنده دیزل ، کوپله و پکیج می شوند. در واقع کارخانه هایی در سراسر دنیا هم دیزل را به طور مجزا و هم ژنراتور را به صورت مجزا تهیه نموده و مطابق با ظرفیت خروجی دیزل، ژنراتور همسان با آن را کوپله و پکیج می کنند. این گونه کارخانه ها می توانند مورد تائید کمپانی های سازنده دیزل باشند و مطابق با استانداردهای بین المللی دستگاه های خود را پکیج کنند.

دیزل ژنراتور های کوپله فابریک :

کلمه فابریک برای پکیج های دیزل ژنراتور، به دستگاههایی گفته می شود که در کمپانی سازنده موتور در کارخانه اصلی آماده به بهره برداری می رسد. برای مثال می توان به کمپانی Cummins Power Generation اشاره کرد که یکی از انحصاری ترین کمپانی ها در صنعت ساخت مولد های نیرو می باشد و با انحصاری کردن تولیدات اصلی کمپانی موتور Cummins و ژنراتور Stamford در سراسر دنیا خود را در زمره خاص ترین این تولیدات قرار داده است.

از نشانه های پکیج کامینز پاور Cummins Power Generation می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

– ژنراتور های استفاده شده در پکیج Cummins Power Generation کشور انگلستان دارای هولوگرام اختصاصی سه بعدی کمپانی استامفورد می باشد که یکی از مهمترین نشانه های اصالت دستگاه است.

– کمپانی Cummins Power Generation کشور انگلستان ، دستگاه های دیزل ژنراتور خود را در بسته بندی های فابریک این کمپانی داخل صندوق پلمپ شده به صورت وکیوم ضد رطوبت و نمک تحویل می دهد.

– استفاده از بردها و کنترل پنل های PCC ساخت کمپانی کامینز انگلستان، که انحصارا متعلق به کمپانی کامینز پاور بوده و هیچ کمپانی دیگری مجوز استفاده از این سیستم ها در پکیج های خود را ندارد.

– دستگاه مجهز به قطعات اصلی کمپانی سازنده می باشد و هیچ گونه تجهیزات و قطعات غیر فابریک در این پکیج ها استفاده نشده است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *