دیزل ژنراتور و روش های دوگانه سوز کردن آن

دیزل ژنراتور و روش های دوگانه سوز کردن آندوگانه سوز کردن دیزل ژنراتور با تزریق گاز طبیعی به سه روش مختلف انجام می شود. در ذیل به توضیح هر یک از سه روش می پردازیم.

اولین روش دوگانه سوز کردن دیزل ژنراتور تزریق گاز طبیعی با فشار کم است. به این صورت که گاز طبیعی قبل از ورود به محفظه سیلندر تحت فشار متوسط  ۳.۵ (Bar) با هوا مخلوط می شود. در موتور دیزلی که مجهز به توربو شارژر می باشد،باید فشاری که از طریق تزریق گاز طبیعی اعمال می شود، بیشتر از فشار خروجی توربو شارژر(Boost Pressure) باشد.

روش دوم دوگانه سوز کردن دیزل ژنراتور تزریق گاز طبیعی با فشار خیلی زیاد به داخل آن می باشد. در این روش گاز با فشار بسیار زیاد معادل ۲۰۰ بار به محفظه سیلندر تزریق می شود. چنین فشاری برای این است که گاز در لحظه ای که پیستون در حالت تراکم قرار می گیرد، گازوییل را برای ایجاد احتراق اولیه به داخل سیلندر اسپری می کند. این روش در دوگانه سوز کردن موتور ژنراتورهای خیلی بزرگ که در نیروگاه ها کار می کنند و نیاز به کار دائم دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

روش سوم دوگانه سوز کردن دیزل ژنراتور، استفاده از سیستم احتراق یکپارچه سوخت و هوا می باشد. در این سیستم، گاز طبیعی در نقطه ای قبل از ورودی توربوشارژر وارد سیستم می شود. در این روش چون از یک سیستم منفرد با فشار پایین استفاده می شود، برای تامین قطعات سیستم دوگانه سوز هزینه متوسطی صرف می شود و بنابراین کنترل کننده های میکروپروسسوری و سنسورهای پیشرفته، از تکنولوژی تزریق گاز استفاده کرده و به این ترتیب دقت و نظارت خوبی در عملکرد موتور بوجود می آورند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *