دیزل ژنراتور و نحوه تعیین ولتاژ مورد نیاز هنگام خرید آن

دیزل ژنراتور و نحوه تعیین ولتاژ مورد نیاز هنگام خرید آن

برای تعیین دقیق ولتاژ لازم، معمولا باید با کارشناس برق مشورت شود. کارشناس برق با ارزیابی از محیط کاری و بررسی بارهای مختلف تاسیسات یا عملیات مورد نیاز و با در نظر گرفتن ولتاژ لازم برای ساختمان، حداکثر شدت جریان برق، برق خروجی از موتور و غیره، دیزل ژنراتور مناسب را برای نیاز شما انتخاب می­ کند. اطمینان حاصل کنید موراد کلیدی که در پایین دسته بندی شده است را در نظر گرفته­ اید تا ولتاژ صحیح را برای راه ­اندازی دیزل ژنراتور انتخاب کرده باشید.

موراد کلیدی در تعیین ولتاژ صحیح برای راه ­اندازی دیزل ژنراتور عبارت اندز:

  1. ولتاژ مورد احتیاج برای تاسیسات است یا برای استفاده توان در مبدل­های برق.
  2. در کشور آمریکا و قسمتی از آسیا فرکانس مورد استفاده در برق ۶۰ هرتز است و در بقیه جهان ۵۰ هرتز است. بیشتر کشتی­های بزرگ و هواپیما­ها از    فرکانس ۴۰۰ هرتز استفاده می­ کنند. برای تغییر توان برق به فرکانس دیگر، می­توان از مبدل فرکانس استفاده کرد اما باید عوامل دیگر نیز در نظر گرفته شود. در بیشتر ژنراتورها فرکانس تغییر می­یابد ولی در بعضی از ژنراتورها بعد از تغییر درست عمل نمی­کند یا احتیاج به اضافه­ کردن قطعات و تغییرات لازم دارد. برای جزئیات بیشتر باید با شرکت سازنده ژنراتور مشورت کرد.
  3. شدت جریان حداکثر لازم برای کارکرد تجهیزات. اگر این اطلاعات را ندارید، با استفاده از آمپر­های آلترناتور توان لازم را بدست آورده و می­توانیم دیزل ژنراتور مناسب را انتخاب کنیم.
  4. شدت جریان برق در راه­ اندازی موتورهای صنعتی نیز باید در نظر گرفته شود. بیشتر موتورها با توان ثابتی کار می­کنند ولی در حالت راه­ اندازی توان بیشتری لازم دارند. برای مثال، شما شاید در حالت راه­ اندازی تاسیسات صنعتی ۲۰۰ کیلووات نیاز داشته باشید در حالی­که در حالت عادی فقط ۹۰ کیلووات لازم دارد. موتورهای جدیدی به ­تازگی در حال ورود به بازار هستند که شروع نرم­تر دارند و باعث کنترل شتاب ولتاژ می­شود. برخی از موتورهای صنعتی تمامی اطلاعات مربوطه را در تگ اطلاعاتی ارائه می ­کنند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *