دیزل ژنراتور و نقش آن در تامین برق اضطراری

دیزل ژنراتور و نقش آن در تامین برق اضطراری

دیزل ژنراتور و نقش آن در تامین برق اضطراری چگونه است؟

نیروگاه دیزلی چیست؟

بعضی از نیروگاه ها برای تامین برق به صورت دایم یا اضطراری از دستگاه های بسیار قوی از جمله دیزل ژنراتور با قدرت و توان بالایی استفاده می نمایند. این گونه نیرو گاه ها به اصطلاح نیروگاه دیزلی نامیده می شوند. میزان قدرت این گونه دیزل ژنراتور ها بایستی در حدی باشد که توان تامین میزان برق هزاران خانه را  داشته باشند. حال با توجه به این موضوع می توان به راحتی دریافت که تامین برق اضطراری صرفا برای مراکزی همانند بیمارستان ها، دانشگاه ها یا سایر بخش های دولتی و خصوصی حائز اهمیت نمی باشد و می توان در راس تمامی آنها خود نیروگاه های برق را در این موضوع مقدم تر دانست.

نقش دیزل ژنراتور در نیروگاه برق (نیروگاه دیزلی)

نبروگاه های برق از جمله مهم ترین مناطق یک کشور محسوب می شوند. از طریق نیروگاه های برق می توان انرژی لازم برای تامین برق یک شهر را فراهم نمود. بدین طریق می توان نور و انرژی برق را به خانه ها، کسب و کارها، مدارس، بیمارستان ها، هتل ها و بسیاری از جاهای دیگر انتقال داد. با این وجود، مواقعی وجود دارد که این نیروگاه ها نیز دچار مشکلات فنی شده و این امر، منجر به کمبود برق و قطعی در شبکه توزیع می شود. از این رو تامین برق اضطراری هم در مراکز نیروگاهی برای تولید برق و هم برای سایر مراکز مصرف کننده برق، امری الزامی می باشد.

نقش دیزل ژنراتور در فناوری اطلاعات و ارتباطات

سیستم های مخابراتی پل ارتباطی ما با سایر نقاط دنیا محسوب می شوند. از این رو برای برای نگهداری خطوط ارتباطات در تمامی کسب کار ها امر حیاتی است و برای مثال بیشتر می توان بانک ها و سیستم های توزیع شده را اشاره کرد. وجود برق اولین امر حیاتی برای زنده نگهداشتن تمامی این تکنولوژ ی ها می باشد. هم اینک تمامی مراکز فناوری اطلاعات و ارتباطات تامین مولد برق اضطراری را در اولویت برنامه کاری خود قرار داده اند. وجود مولد های برق برای مراکز دیتا سنتر امر حیاتی محسوب می شود. وجود دیزل ژنراتور از نوع تامین برق اضطراری در این بخش کمک های بسیار حیاتی را انجام داده است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *