مشاوره در خرید و انتخاب صحیح دیزل ژنراتور ها

مشاوره در خرید و انتخاب صحیح دیزل ژنراتور ها

مشاوره در خرید و انتخاب صحیح دیزل ژنراتور ها : اولین سوال در هنگام انتخاب صحیح دیزل ژنراتور میزان توان الکتریکی آن است یعنی توان اکتیو دستگاه ( KW ) و میزان توان ظاهری دستگاه ( KVA ) می باشد. این نوع اندازه گیری در دو نوع دستگاه مولد برق از جمله UPS ها ( معمولا برای مصارف سبک مانند برق اضطراری سیستم های کامپیوتری ) و همچنین دیزل ژنراتور ها ( به منظور مصارف سنگین و حجیم مانند تامین برق خانه ، بیمارستان و مصارف صنعتی ) به کاربرده می شود.

حال با این موضوع شما بایستی به دو نکته اساسی توجه نمایید که مولد برق شما با در نظر گرفتن توان ظاهری قابل بهرداری است یا توان اکتیو آن!؟ در حالت کلی می توان با در نظر گرفتن این موضوع و سوالات زیر در انتخاب دیزل ژنراتور خود موفق باشیم

 1. آیا قطع و وصل برق در مصارف شما امری موقت است یا متناوب؟
  نوع دیزل ژنراتور باید با توجه به شرایط کاری آن تعریف شود به عبارتی آیا از دیزل ژنراتور به عنوان برق اضطراری (Standby) استفاده می شود یا به عنوان یک مولد برق دایم ( Prime Power Source ).
 2. آیا مولد برق شما برای مصارف صنعتی بوده یا صرفا جهت تامین برق تجهیزات ساده و سبک بکار برده می شود!؟
  این سوال جهت شناسایی میزان قدرت دیزل ژنراتور می باشد.
 3. میزان عمر مفید مولد برق را چگونه مد نظر گرفته اید؟
  این سوال برای مشخص کردن میزان عمر مفید دستگاه و هزینه های نگهداری آن می باشد. دیزل ژنراتور شما دارای عمر مفید ۵ سال است یا کمتر!؟
 4. محل قرار گرفتن مولد برق مورد نظر چگونه است؟
  یکی از سوالات بسیار مهم محل نصب دیزل ژنراتور است با توجه به مواردی از جمله میزان فصای اشغال شده از سوی دیزل ژنراتور ، تهویه هوا، میزان صدا تولید شده آن و …
 5. نوع سوخت مولد برق شما چیست؟
  یکی از مهمترین موارد در انتخاب موتور ژنراتور نوع سوخت آن است که بایستی در نظر گرفت.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *