کاربرد موتور دیزل و دیزل ژنراتور در چیست ؟

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

کاربرد موتور دیزل و دیزل ژنراتور در چیست ؟

کاربرد موتور دیزل و دیزل ژنراتور در بیمارستان

دیزل ژنراتور های اضطراری در تمامی مراکز بهداشتی پزشکی امری اجتناب ناپذیر می باشد. برای سالیان طولانی، بیمارستان های نظامی، دولتی و خصوصی در زمینه تامین مولد قدرت صنعتی بیش از هر زمان دیگر توجه می کنند، تا در زمان های اضطراری از جمله وقوع بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله، طوفان بدون هیچگونه نگرانی برق خود را تامین کنند.

کاربرد موتور دیزل  و دیزل ژنراتور در فناوری اطلاعات

کامپیوتر های موجود قلب صنعت مدرن می باشند. هنگامی که سرورها و سیستم های ارتباطاتی از دست روند، کسب و کار متوقف می شود، داده های از دست رفته است و سیستم های حسابداری متوقف می شود، کارمندان و کارگران بیکار همگی به یک کابوس برای یک کسب و کار تبدیل شده است. این موارد منجر به پر رنگ تر شدن نقش دیزل ژنراتور ها در صنعت فناوری اطلاعات شده است.

کاربرد موتور دیزل در زمینه حمل و نقل جاده ای

اکثریت وسایل نقلیه سنگین جاده ای مدرن مانند کامیون ها و اتوبوس ها، کشتی، قطار، و بسیاری از تجهیزات کشاورزی و وسایل نقلیه معدن و راهسازی وابسته به  موتور دیزل هستند. با این حال، در برخی از کشورها آنها در وسایل نقلیه سبک برای عموم مردم نه به عنوان وسایل نقلیه سنگین مورد استفاده قرار می گیرد.

ارتقای خصوصیات کارایی موتور دیزل کمی کند می باشد. به طور کلی، آنها گران تر از خودرو های بنزینی هستند. در برخی از کشورها که نرخ مالیات بر سوخت دیزل نسبت به بنزین ارزان تر، وسایل نقلیه دیزلی بسیار محبوب تر می باشند.

در زمینه کشاورزی، تراکتور، پمپ های آبیاری و خرمن کوبی ماشین آلات و تجهیزات دیگر عمدتا از موتور دیزلی استفاده می شود. صنعت ساخت و ساز و راهسازی یکی دیگر از بخش هایی است که به شدت وابسته به قدرت موتور دیزل است. همه موتور های لیقتراک، لودر ها، غلطک، و بیل مکانیکی بر روی موتور دیزل می باشد.

کاربرد موتور دیزل در آسمان

از اواخر ۱۹۳۰ چندین هواپیما از موتور دیزلی جهت تامین نیروی محرکه پروانه های خود استفاده کرده اند. هزینه سوخت دیزل نسبت به بنزین منجر به تولید هواپیمای کوچک در صنعت حمل و نقل هوایی شده، از این رو تولیدکنندگان این صنعت  به تازگی وارد صحنه فروش و ارتقا  موتور دیزلی شده اند.

کاربرد موتور دیزل بر روی آب

موتور دیزل بر روی آبی دارای قدرت و سرعت بالایی می باشد. بزرگترین موتور های دیزل در کشتی های اقیانوس پیما استفاده می شود. این موتور های دیزل عظیم با خروجی قدرت ۹۰۰۰۰ کیلو وات، به نوبه خود در حدود ۶۰ تا ۱۰۰ دور در دقیقه، و ۱۵ متر ارتفاع را دارا می باشند.

کاربرد موتور دیزل و دیزل ژنراتور در صنایع و معادن

بخش معدن و استخراج مواد معدنی در سراسر جهان به شدت وابسته به قدرت موتور دیزل به بهره برداری از منابع طبیعی مانند شن، ماسه ، فلزات گرانبها، سنگ آهن ، نفت ، گاز و زغال سنگ است. بیل مکانیکی ، دریل به موتور دیزل وابسته شده اند. به طور کلی ، ۷۲ درصد از کاربرد موتور دیزل و دیزل ژنراتورها در بخش معدن می باشد.

عملیات استخراج از معادن زیرزمینی در تجهیزات دیزل خلاصه می شود از جمله تجهیزات استخراج مواد و کامیون بار می باشد. بزرگترین لاستیک برای کامیون عظیم با موتور دیزل بیش از ۲،۵۰۰ اسب بخار قادر به هولنج بیش از ۳۰۰ تن در هر بار به کار برده می شود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *