ولتاژ های کمکی تابلو برق و ولتاژ کمکی (AC) آن

ولتاژ های کمکی تابلو برق و ولتاژ کمکی (AC) آن

ولتاژ های کمکی تابلو برق

تمامی دستور های قطع و وصل کلید و تغذیه بیشتر رله های موجود در هر پست تابلو برق از ولتاژ های کمکی منبع تامین می شود. به همین دلیل این نوع ولتاژها در پستهای تابلو برق یکی از مهمترین ولتاژهای مورد نیاز ابزار آلات محسوب می شوند.

ولتاژ های کمکی تابلو برق به وسیله ی یک ابزار شارژر سه فاز و یک پکیج ۱۰ قسمتی باطری ۱۲ ولتی به آمپراژ ۱۶۵ آمپر ساعت , یک تغذیه حفاظتی قابل اطمینان را به وجود می آورد. ولتاژ ۱۱۰ ولتی بدون واسطه وارد تابلوی توزیع DC به ویژه ی (+SB) شده و از آنجا برای مصرف های متفاوت از جمله کلیه دستور های تغذیه موتور شارژ فنر, بریکرهای قطع و وصلKV 63 , تغذیه سیستم اضطراری روشنایی توزیع می شود البته هر خط تغذیه مجهز به فیوزهای مجزا می باشد.

ولتاژ کمکی (AC)تابلو برق:

ولتاژ کمکی متناوب V 380/220, به وسیله ی ترانس های کمکی هر یک به قدرت KVA 100 تامین می گردد که سمت اصلی KV 20 به وسیله ی فیوزــ های۱۰A/20KV محفاظت می شود . مرحله های ورود ولتاژ کمکی به تابلوی توزیع به این صورت مباشد که که ولتاژ وارد باکس (AL – T– QS – Q ) به درون محوطه داخل می شود که خود باکس شامل کلید پاپیونی , فیوزهای کتابی و کلیدی V400 می باشد . سپس به وسیله ی سیم وارد تابلوی توزیع +SA شده و از طریق کلیدهای پاپیونی که به حالت مکانیکی با هم اینترلاک شده اند وارد باسبار توزیع می شود , ولتاژ متناوب V380/220 جهت تغذیه سیستم های روشنایی وگرمایی وموتورهای شارژ بریکرهای KV20,موتورتپ چنجرترانس و شارژها و … استفاده می گردد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *