کارواش با روش سنتی و مزایا و معایب آن

کارواش با روش سنتی و مزایا و معایب آن

در کارواش به روش سنتی بعضی از موارد اتومبیل بیشتر و بهتر از سایر روش ها تمیز می شود. مواردی که در زیر مطرح شده است بعضی از مزایای کارواش به روش سنتی می باشد.

در این نوع کارواش هزینه ی راه اندازی بسیار پایین است و خرید لوازمی مانند پمپ آب و کمپرسور هوا را شامل می شود که اگر در این سیستم نیاز به آب گرم داشته باشیم هزینه یک سیستم لوله کشی نیز اضافه می شود. در شستشوی اتومبیل به روش دستی به دلیل اینکه سیستمی ساده است در تعمیر آن نیز نیاز به تعمیرکار حرفه ای نیست و هر فرد آشنا به تأسیسات می تواند این سیستم را تعمیر کند.

یکی دیگر از مزیت های این نوع کارواش این است که اگر در حین انجام کار تعدادی از پمپ ها از کار بیوفتد باعث از کار افتادن سیستم و خوابیدن کار نمی شود و با پمپ های باقیمانده می توان ادامه داد. در این سیستم هزینه های نیروی انسانی نیز بسیار پایین است و در بعضی موارد دستمزد کارگران همان انعامی است که از مشتری دریافت می کنند.

اما کارواش به روش سنتی دارای معایبی نیز است که یکی از این معایب نیاز به فضای زیاد است. به دلیل شستشوی همزمان چندین ماشین و رعایت فاصله میان این ماشین ها نیاز به فضای زیادی می باشد. عیب دیگر این روش این است که متکی به نیروی انسانی است و این وابستگی به نیروی انسانی درصد خطا و اشتباه را در پی دارد.         

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *