کمپرسورهای اسکرو روغن کاری نشونده و عملکرد آن ها

کمپرسورهای اسکرو روغن کاری نشونده و عملکرد آن ها

در کمپرسورهای اسکرو روغن کاری نشونده از یک چرخ دنده بیرونی استفاده می‌شود تا روتورهای چرخشی را که در جهت عکس یکدیگر حرکت می‌نمایند، هماهنگ کند. از آنجائیکه نه با محفظه تراکم کمپرسور و نه با یکدیگر تماس پیدا می‌کنند بنابراین در محفظه تراکم نیازی به روغن کاری نیست در نتیجه هوای فشرده شده کاملاً عاری از روغن می باشد.

 اگر به دنبال یک کمپرسور نیرومند و قابل اعتماد هستید؟ این دستگاه همان دستگاه مورد نیاز شما می باشد.

کمپرسورهای اویل فری براساس فشارکاری شان به صورت تک مرحله و دو مرحله ای هستند که در مدل دو مرحله ای هوا ابتدا در بلوکه کم فشار حدود کمتر و در بلوکه پر فشار تا میزان درخواستی فشرده می شود.

روتورها و محفظه با دقت بسیار زیادی ساخته می‌شوند تا نشت روغن از قسمت تراکم به قسمت ورود هوا به حداقل برسد. نسبت فشار هوا اختلاط شده توسط اختلاف درجه حرارت بین ورودی و خروجی، محدود می‌شود. به همین دلیل است که کمپرسورهای مارپیچی خشک را غالباً به صورت چندین مرحله‌ای می‌سازند.

قبلا کمپرسورهای اسکرو دارای شکل متقارنی بودند و در محفظه فشار آنها از مایع استفاده نمی‌شد. به همین دلیل به آنها کمپرسورهای اسکرو روغن کاری نشونده یا خشک می‌گفتند. بعدها در کمپرسور مارپیچی خشک سرعت بالائی بوجود آمد که دارای شکل مارپیچ نامتقارنی بود. این شکل نوین روتور بطور چشمگیری منجر به افزایش راندمان شد، این افزایش کارائی به علت کاهش نشت در دستگاه بود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *