کمپرسور تهویه هوا و راههای مختلف بررسی آن

کمپرسور تهویه هوا و راههای مختلف بررسی آن

نکاتی که در ذیل به آنها اشاره شده است شما را با روش های شناخت و حل مشکلات مربوط به کمپرسور تهویه هوا آشنا می کند. توصیه می شود قبل از تماس با تکنسین این روش ها را خودتان انجام دهید و اگر به نتیجه نرسیدید. حتما مشکل را با یک تکنسین کار خبره در میان بگذارید.

 ۱- واحد متراکم کننده کمپرسور تهویه هوا را بررسی کنید. نوعا خارج از خانه یا ساختمان قرار دارد و معمولا به خانه چسبیده است. بررسی کنید با گوش دادن به آن و بررسی انرژی برق آن و مطمئن شوید که دارد کار می کند .

۲- سوییچ، فیوز و مدارشکن انرژی داخلی و همچنین سوییچ خارجی کمپرسور را بررسی کنید و مطمئن شوید که همه آن ها در حالت روشن (On) هستند اگر یکی یا بیشتر آنها در حالت off قرار دارند این ممکن است نیاز به تعمیر سریع داشته باشند. سعی کنید آن ها را به صورت روشن در آورید و توجه دقیقی به این داشته باشید که مشکل کجا بوده است.

۳- سیم را بررسی کنید و تضمین کنید که بطور مناسبی متصل شده است و آسیب ندیده است. اگر دوشاخه ایمن بطور مناسب نیست می توانید آن را از دو شاخه خارج کنید و دوباره متصل کنید و واحد تهویه هوا را بررسی کنید و در ادامه این کار را تکرار کنید. به عبارت دیگر در زمان بررسی و تعمیر، دوشاخه داخل پریز نباشد.

۴- به کویل تراکم کننده کمپرسور نگاه کنیدو مطمئن شوید که مسدود نشده یا آسیب ندیده است. اگر مسدود شده است می تواند علت توقف حرکت کمپرسور، پر سر وصدا شدن آن یا حتی ایجاد گرمای اضافی باشد و یا حتی ممکن است که خیلی ضعیف کار کند.

۵- فن سردکننده کمپرسور را بررسی کنید. اگر فن سردکننده کار نمی کند ممکن است لازم باشد برای پیشگیری از گرم شدن زیاد همه کمپرسور خاموش شود. اگر این مشکل برای مدت طولانی وجود داشته است بدون اینکه تعمیر شود ممکن است به همه واحد آسیب برساند.

۶- با یک آدم حرفه ای تماس بگیرید. اگر همه اجزای کمپرسور را بررسی کردید و هر چیزی به ترتیبی که باید کار کند به نظر می رسید هست این زمانی است که باید با یک حرفه ای تماس بگیرید تا بیاید و نگاهی به آن بیندازد. گاهی اوقات این عمل می تواند راه حلی کم هزینه باشد چون تکنسین خدمات تهویه هوا در عیب یابی مهارت یافته است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *