کمپرسور ها و تجهیرات اصلی استفاده شده در آن

کمپرسور ها و تجهیرات اصلی استفاده شده در آن

تجهیزات اصلی کمپرسور ها عبارت اندز:

۱- میکرو فیلتر (Micro Filter) میکروفیلترها در کمپرسور، تجهیزاتی هستند، جهت جذب ذرات غبار و روغن و ناخالصی های موجود در هوای فشرده. انواع میکرو فیلترها عبارتند از: میکرو فیلتر اولیه ، میکرو فیلتر ثانویه، میکرو فیلتر سیلیکونی و پری فیلتر.

۲- مخزن (Air Receiver) مخازن هوای فشرده، برای ذخیره هوای خروجی کمپرسور باد مورد استفاده قرار می گیرد و با توجه به میزان فشار مورد نیاز، دارای فشار کاری متفاوتی می باشند که معمولآ بین بین ۸ بار تا ۱۳ بار متغیر است.

۳- درایر جذبی (Adsorbtion Dryer) شامل دو برج فولادی همراه با مواد جاذب و شیرهای تخلیه برقی می باشد. این مواد جاذب، بخار آبی را که در مسیر هوای فشرده قرار دارد تا میزان بسیار زیادی جذب می کند. نقطه شبنم = حدود -۴۰ C می باشد.

۴- درایر تبریدی یا خشک کن (Refrigeration Air Dryer ) عملکردی شبیه به یخچال دارد ، به طوری که هوا را سرد کرده و ذرات بخار آب موجود در هوا در اثر این سرما به آب تبدیل می گردد و از راه شیرهای تخلیه، خارج می شود. نقطه شبنم این کمپرسورها = حدود +۲ C می باشد.

۵- تله آبگیر و روغن گیر میکرو تراپ (Micro Trap) تله آبگیر بعد از کمپرسور نصب می گردد و ذرات آب و روغنی را که در هوای خروجی از کمپرسور وجود دارد را جذب کرده و از ورود این ذرات به مخزن جلوگیری می کند. عنواین دیگر با کاربری خاص: واتر تراب یا water trap است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *