کمپرسور ها و دقت در نگهداری و تعمیر آنها

کمپرسور ها و دقت در نگهداری و تعمیر آنها

لازم است در نگهداری و تعمیر کمپرسور دقت کافی به عمل آید، بنابراین رعایت دستورات و نکات ذیل در نگهداری کمپرسور ضروری می باشد:

نشت روغن و یا خروج آن به همراه هوا باعث لغزندگی کف کارگاه می شود قبل از انجام هر کار تعمیراتی از تمیز بودن کف محل تعمیرات مطمئن باشید . کارهای تعمیراتی و یا بازدیدهای لازم فقط به شرط خاموش بودن کمپرسور و تخلیه کامل هوای داخل آن انجام می گیرد.چنانچه در نزدیکی کمپرسور در حال کار قراردارید از اینکه لباس (روپوش) شما گشاد نیست و دارای آستین های تنگ و مناسب می باشد اطمینان حاصل نمائید. احتمال استارت اتوماتیک به هنگام بازدید و یا انجام تعمیرات روی کمپرسور را برطرف نمایید به این منظور دستگاه را خاموش و کلید آن را بردارید تابلویی نیز مبنی بر اینکه دستگاه درحال تعمیر می باشد برروی سوئیچ اصلی آن الصاق نمایید.
درانجام کارهایی نظیر تنظیم کمپرسور موارد نگهداری و بازدید دقت لازم را به عمل آورید. به هنگام انجام کارهای تعمیراتی و غیره حتما فرد مطلعی در کنار تعمیرکار حضور داشته باشد. هر قطعه و یا سیستم حفاظتی که به هنگام انجام کار تعمیراتی برداشته می شود لازم است مجددا در محل خود نصب شود استفاده از دستگاه بدون نصب مجدد سیستم های حفاظتی و ایمنی آن مجاز نیست.  از ابزارهای مناسب برای کاری که انجام می دهید استفاده کنید. از بکار بردن هر نوع محلول آتش زا و تتراکلرید کربن برای تمیز کاری جداخودداری نمائید . مراقب گازهای سمی که از مواد پاک کننده بر می خیزند باشید به هنگام برداشتن قطعات و یا مجموعه های سنگین از داخل کمپرسور از سیستم های بالابر (جرثقیل) مطمئن استفاده نمائید. هرگز در زیر قطعات آویزان از جرثقیل قرار نگیرید. با استفاده از پارچه تمیز از ورود هر نوع ذرات خارجی به داخل قطعات باز شده جلوگیری و پس از اتمام کار تعمیراتی نیز از اینکه هیچ ابزاری در داخل قطعه یا مجموعه های باز شده نمانده است اطمینان حاصل نمایید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *