کمپرسور و سپراتورهای پیچی استفاده شده در آن

کمپرسور و سپراتورهای پیچی استفاده شده در آن

کمپرسور و سپراتورهای پیچی استفاده شده در آن: برای بهره وری بیشتر پیشنهاد می شود از فیلتر سپراتورهایی با طول عمر ۴۰۰۰ ساعت الی ۶۰۰۰ ساعت استفاده گردد، لازم به توضیح است که سازندگان فیلتر سپراتور در ایران دقت لازم را جهت ساخت اعمال نمی کنند و کمپرسور و سپراتورهای پیچی ایرانی بین ۷۰۰ ساعت الی ۱۲۰۰ ساعت کار خواهند کرد، البته امیدواریم در آینده فیلتر سازان ایران، از کاغذ مرغوب تر استفاده کنند.

  • کیفیت جدا سازی: روغن باقیمانده در جریان اسمی و فشار کاری ۷bar (0/7 MPa) تقریبا  ۱ تا ۳ mg/m3 می باشد .
  • عمر سرویس (سرویس لایف ) ساعت کارکرد: بالا رفتن مقاومت در برابر جریان و متعاقبا سرویس لایف بستگی مستقیم به تمیز بودن روغن و کیفیت فیلتر هوا دارد. رسیدن به ساعت کارکردهای چند هزار ساعت در صورت عملکرد صحیح سیستم قابل تحقق است .
  • توصیه های نصب سپراتورهای پیچی کمپرسور: فیلتر سپراتورهای پیچی به صورت عمودی و توسط دست برروی یک هد نصب می شود . این  محل معمولا با توجه به قابلیت سرویس پذیری سیستم انتخاب می شود .
  • تعمیر و نگهداری سپراتورهای پیچی کمپرسور: سپراتورهای پیچی کمپرسور درصورت رسیدن مقاومت در برابر جریان (فلو) هوا به ۱ bar (0/1MPa) نیاز به تعویض دارند. فیلتر سپراتور باید پس از تخلیه ی فشار سیستم تعویض شود. این عمل تعویض توسط آچار کمربندی مناسب انجام می شود . فیلتر سپراتور معمولا توسط دست در جای خود بسته می شود.
  • افت فشار: افت فشار در جریان اسمی و فشار ۷bar (0/7MPa) هنگامی که فیلتر نو نصب شده باشد تقریبا ۰/۲۵ بار  (۲۵KPa) می باشد .
  • مقاومت فشار: محفظه ی هوزینگ سپراتورهای پیچی به صورتی طراحی شده است تا با فشارهای حداکثر ۲۰ بار (۲MPa) یا حداکثر ۱۴ بار (۱/۴ MPa) کارکنند. اجزای این فیلتر برای کارکردن در دیفرانسیل فشار بیش از ۵bar (0/5MPa) مناسبند.
  • جریان (فلو ): سپراتورهای پیچی برای جریان های اسمی ۱m3/min  تا m3/min  ۵/۵  در فشار کاری ۷ بار (۰/۷ Mpa) قابل استفاده هستند.
          

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *