معایب تابلو برق پست ها و قسمت های تشکیل دهنده تابلو

معایب تابلو برق پست ها و قسمت های تشکیل دهنده تابلو
معایب تابلو برق پست ها با استفاده از عایق گازی:

هزینه بالای سیستم و گاز اس اف شش نیازمندی به تخصص های ویژه جهت نصب و تعمیرات، اشکالات حمل و نقل و آب بندی سیستم با توجه به نوع محل نصب ابزار آلات:

نصب ابزار آلات در مکان های سرپوشیده, نصب ابزار آلات در قسمت های باز

معمولا تابلو برق های پستها از ۳۳ کیلو ولت بیشتر به حالت فضای باز ساخته و تابلو برق پستهای عایق گازی را به خاطر اینکه فضای کمی دارند به صورت سقف بندی شده می سازند.

قسمت های مختلف تشکیل دهنده تابلو برق پست :

ترانس قدرت , ترانس صفر و ترانس زمین ، تغذیه ی داخلی , سویچ کننده , نویز گیر تون راکتیو , ابزارآلات جانبی الکتریکی ، بدنه ی کنترل , سایر تجهیزات ساختمانی، تابلو برق

سویچ کننده:

سوئیچ کننده ی تابلو از مجموعه ای از ابزار آلات که فیدرهای متفاوت را به باسبار و یا باسبار ها را در قسمت های متفاوت به همدیگر با ولتاژ قطعی مرتبط می کند، تشکیل شده است. در پستهای مبدل ولتاژ ممکن است از دو یا سه سویچگر با ولتاژهای مختلف استفاده شود .

ترانس زمین یا به اصطلاح صفر

از این ترانس ها در مکان هایی که نقطه ی متصل زمین در دسترس نمی باشد که برای ایجاد نقطه ی صفر از ترانس زمین استفاده می گردد. روش اتصال در این ترانس به حالت موربZn  می باشد. این ترانس دارای سه عدد سیم پیچ  است که سیم پیچ هرکدام از قسمت ها به دو تکه ی برابر تقسیم شده و انتهای نیم سیم پیچ قسمت اول با نیم سیم پیچ قسمت دوم در جهت خلاف سری می باشد.

ترانس برای مصارف داخلی سیستم:

از ترانس مصارف داخلی سیستم جهت تأمین مصارف درون تابلو برق استفاده می شود. تأمین ترانس مصارف داخلی مشتمل بر قسمتهای پایین است. تأمین موتورپمپ تب چینچر , تأمینbreaker Kv 20 ,  تأمین پنکه و سیستم سرمایشی و خنک کننده , شارژ نمودن باتری , مصرف های روشن کردن , تهویه ها
نحوه ی متصل شدن سیم پیچ ها به حالت سه ضلعی – ستاره با ویکتورکرو پنوع متصل  DYn11 صورت می پذیرد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *