فیلتر دیزل ژنراتور و دستور العمل تعویض آن

یکی از راه های اساسی برای بالا بردن طول عمر یک دیزل ژنراتور، تعویض به موقع لوازم مصرفی می باشد. به طور کلی استفاده صحیح و استاندارد از دستگاه های مکانیکی، باعث افزایش طول عمر دستگاه می شود. استفاده از فیلتر های مرغوب و روغن مناسب میتواند عمر مفید و راندمان یک دیزل ژنراتور را… ادامه خواندن فیلتر دیزل ژنراتور و دستور العمل تعویض آن

اتاقک دیزل ژنراتور و نقشه ۲ بعدی چیدمان آن

اتاقک دیزل ژنراتور و نحوه چیدمان دستگاه های دیزل ژنراتور به صورت عمومی در درون آن شامل نکاتی می شود که بایستی به آن نکات توجه نمود. این طرح برای کلیه کمپانی های تولید کننده دیزل ژنراتور معتبر و قابل اجرا است. از نکات حائز اهمیت در این گونه چیدمان می توان به نصب دریچه… ادامه خواندن اتاقک دیزل ژنراتور و نقشه ۲ بعدی چیدمان آن

کوپلینگ دیزل ژنراتور از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

کوپلینگ دیزل ژنراتور از دو بخش اصلی تشکیل شده است. بخش کنترل پنل و کلید های دستگاه کوپلینگ دیزل ژنراتور : یکی از مهمترین بخش های یک دستگاه دیزل ژنراتور بخش کنترل پنل و با تابلو کنترل دستگاه است. کلیه دستگاه های دیزل ژنراتور مجهز به یک تابلو کنترل PLC ، نیمه اتوماتیک ( قابلیت استارت… ادامه خواندن کوپلینگ دیزل ژنراتور از چه بخش هایی تشکیل شده است؟

دیزل ژنراتور های کوپله فابریک و غیر فابریک و تفاوت آن ها

در این نوشتار به دیزل ژنراتور های کوپله فابریک و غیر فابریک و تفاوت بین آن ها اشاره کرده ایم. دیزل ژنراتور کوپله غیر فابریک : این دسته از دیزل ژنراتور ها توسط کمپانی های غیر سازنده دیزل ، کوپله و پکیج می شوند. در واقع کارخانه هایی در سراسر دنیا هم دیزل را به… ادامه خواندن دیزل ژنراتور های کوپله فابریک و غیر فابریک و تفاوت آن ها

دیزل ژنراتور های کامینز و تجهیزات استاندارد آن ها

تابلوی کنترل نصب شده روی شاسی دستگاه دیزل ژنراتور های کامینز شامل موارد ذیل می باشد: – شارژر الکترونیک خودکار– برد کنترل میکروپرسسوری DSEانگلستان– کلید حفاظت و قطع کن Circuit Breaker جهت حفاظت اضافه بار و اتصال کوتاه مطابق قدرت دیزل ژنراتور کامینز دیزل ژنراتور کامینز داری موتور Cummins (کامینز) و ژنراتور استامفورد (Stamford) انگلستان،… ادامه خواندن دیزل ژنراتور های کامینز و تجهیزات استاندارد آن ها

گاورنر دیزل ژنراتور چیست و تنظیمات آن چگونه است؟

به دستگاه کنترل و تثبت کننده دور دیزل و فرکانس، گاورنر دیزل ژنراتور می گویند. گاورنر دیزل ژنراتور با توجه به تعداد پالس تولیدی از pikup که مماس بر دنده فلایویل نصب است سیگنال کنترلی مناسبی را جهت تثبیت سرعت دور دیزل تولید و به شیر برقی (actutor) که در مسیر سوخت قرار دارد فرمان… ادامه خواندن گاورنر دیزل ژنراتور چیست و تنظیمات آن چگونه است؟

فیلتر آب در دیزل ژنراتور و موارد استفاده آن چگونه است؟

فیلتر آب در دیزل ژنراتور و موارد استفاده آن چگونه است : فیلترها با اندازه های مختلفی طراحی و ساخته می شوند و ظرفیت های متفاوتی نیز دارند. لازم می باشد مایع خنک کاری بصورت متناوب از نظر کنترل غلظت مواد افزودنی آن آزمایش شود فیلترها همچنین پس از زمان معینی تعویض می شوند فیلتر… ادامه خواندن فیلتر آب در دیزل ژنراتور و موارد استفاده آن چگونه است؟

کیفیت کوپله دیزل ژنراتور به چه عواملی بستگی دارد؟

همان گونه که در مطالب قبلی اشاره شد برای تمام پکیجرها ژنراتور و موتور دیزل در همه نقاط دنیا یکسان است. آنچه به طور کلی باعث تغییر کیفیت کوپله دیزل ژنراتور می شود در ابتدا دقت اسمبل کردن دیزل و ژنراتور و بعد لوازم جانبی مصرفی به کار رفته در کوپله و تابلو کنترل دیزل… ادامه خواندن کیفیت کوپله دیزل ژنراتور به چه عواملی بستگی دارد؟

کوپله کردن در صنعت دیزل ژنراتور به چه چیزی گفته می شود؟

کوپله کردن در صنعت دیزل ژنراتور به چه چیزی گفته می شود : کار اتصال موتور دیزل و ژنراتور به هم و نصب آن روی یک شاسی (Structure) فلزی و قرار دادن یک تابلو کنترل را در کنار آن، اصطلاحا کوپله کردن (Coupling) می گویند. حال همانطور که می دانیم دیزل ژنراتور از ۳ بخش… ادامه خواندن کوپله کردن در صنعت دیزل ژنراتور به چه چیزی گفته می شود؟

دیزل ژنراتور کوپله فابریک به چه دیزل ژنراتوری گفته می شود؟

هر دستگاه دیزل ژنراتوری که کار کوپله آن خارج از کشور انجام شده باشد را در داخل بازار دیزل ژنراتور ایران دیزل ژنراتور کوپله فابریک می گویند. کشور کوپله کننده اینکه آمریکا باشد یا افغانستان اثری بر روی نام دیزل ژنراتور کوپله فابریک نمی گذارد. به همین دلیل است که برخی از دیزل ژنراتورهای کوپله… ادامه خواندن دیزل ژنراتور کوپله فابریک به چه دیزل ژنراتوری گفته می شود؟